Siyasət06.02.2026 - 14:135514Uzunmüddətli münaqişəyə, əzablara və qarşılıqlı etimadsızlığa baxmayaraq, sülh mümkündür
Siyasət06.02.2026 - 14:072917Bu sülh təkcə iki ölkə üçün deyil, daha geniş region üçün də böyük əhəmiyyət kəsb edir
Siyasət06.02.2026 - 13:525504Uzunmüddətli münaqişəyə, əzablara və qarşılıqlı etimadsızlığa baxmayaraq, sülh mümkündür
Siyasət06.02.2026 - 13:495049Azərbaycan və Ermənistan arasında sülhün bərqərar olunmasına verdiyi töhfəyə görə Amerika Birləşmiş Ştatlarının Prezidenti Donald Trampa da minnətdarlığımı bildirmək istəyirəm
Siyasət06.02.2026 - 13:424807Bu sülh təkcə iki ölkə üçün deyil, daha geniş region üçün də böyük əhəmiyyət kəsb edir
Siyasət06.02.2026 - 12:416621Prezident İlham Əliyevin beynəlxalq humanitar missiyası və sülhə çağırışının qlobal əhəmiyyəti
Siyasət06.02.2026 - 12:374014“Zayed İnsan Qardaşlığı Mükafatı” və Azərbaycanın humanitar-sülhpərvər siyasətinin beynəlxalq təntənəsi
Siyasət06.02.2026 - 12:345495Azərbaycanın tolerantlıq və sülh modeli beynəlxalq miqyasda yüksək qiymətləndirildi
Manşet06.02.2026 - 12:314389Prezident İlham Əliyevin “Zayed İnsan Qardaşlığı Mükafatı”na layiq görülməsi: Azərbaycanın qlobal humanizm siyasətinin təntənəsi
Siyasət06.02.2026 - 12:283518Prezident İlham Əliyevə Əbu-Dabidə “Zayed İnsan Qardaşlığı Mükafatı”nın təqdim olunması tarixi hadisə idi
Siyasət06.02.2026 - 12:212186Azərbaycan-BƏƏ əlaqələrinin inkişafında enerji sektorunun xüsusi payının olması şübhəsizdir
Siyasət06.02.2026 - 12:133130Azərbaycan ilə BƏƏ arasında diplomatik münasibətlər 1992-ci ildə qurulub
Manşet06.02.2026 - 12:094397Prezident İlham Əliyevin “Zayed İnsan Qardaşlığı Mükafatı”na layiq görülməsi Azərbaycanın ədalətə və beynəlxalq hüquqa söykənən siyasətinin nəticəsidir
Manşet06.02.2026 - 12:063286Xüsusilə qeyd olunmalıdır ki, müstəqillik əldə edildiyi dövrdən bu günə qədər ölkə faktiki olaraq davamlı sülh şəraitində yaşamamışdır
Siyasət06.02.2026 - 09:543806Dövlət başçısı bu mükafata Azərbaycan və Ermənistan arasında sülhün əldə edilməsi ilə bağlı göstərdiyi səylərə görə layiq görülüb
Siyasət06.02.2026 - 09:503040Bu sülh təkcə iki ölkə üçün deyil, daha geniş region üçün də böyük əhəmiyyət kəsb edir
Təhsil02.02.2026 - 17:554568“Fəal öyrənmə: Təşəbbüskar və məsuliyyətli şagirdlər yetişdirmək” qrant layihəsinin açılışı olub
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:594404Bu gün Azərbaycanın qazandığı uğurların əsasında məhz həmin dövrdə dövlətin gənclərə verdiyi dəyərin mühüm payı vardır
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:572808“Qızıl kitab” Azərbaycan dövlətinin istedadlı gənclərə göstərdiyi yüksək diqqət və qayğının parlaq təzahürüdür
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:542810Azərbaycanın gənclər siyasətinin əsası ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən qoyulub
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:442918Gənclərin yalnız bilikli deyil, eyni zamanda vətənpərvər ruhda yetişdirilməsi dövlət siyasətinin əsas istiqamətlərindəndir
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:403359Texnologiyanın sürətli inkişafı, sosial şəbəkələrin geniş yayılması informasiya müharibəsində gənclərin rolunu daha da artırıbdır
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:382210“Yüksəliş” müsabiqəsi bir neçə mərhələdən ibarət olmaqla, obyektivlik və şəffaflıq prinsipləri əsasında keçirilir
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:315497Vətən müharibəsində iştirak etmiş igid gənclər təkcə döyüş meydanında deyil, həm də milli həmrəyliyin möhkəmlənməsində mühüm rol oynadılar
Siyasət02.02.2026 - 10:294410Paytaxt Bakı ilə yanaşı, regionlarda fəaliyyət göstərən “Gənclər evi” mərkəzləri də yerli gənclərin sosial həyatında mühüm yer tutur
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:273801Azərbaycan gəncliyi bu gün ölkənin ictimai-siyasi həyatında fəal iştirak edir
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:153294Gənclərin İnkişaf və Karyera Mərkəzi (GİKM) 2018-ci ilin noyabr ayında Azərbaycan Respublikası Gənclər Fondunun nəzdində fəaliyyətə başlayıb
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:133291Azərbaycan gənclərə yönəlik siyasətində bir çox ölkələri, o cümlədən beynəlxalq ictimaiyyəti qabaqlayıb
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:112423Vətən müharibəsində iştirak etmiş hər bir igid gəncinə Azərbaycan xalqı minnətdardır
Cəmiyyət02.02.2026 - 10:012811Məhz dövlətin gənclərə dəstək və diqqət göstərməsinin nəticəsində Azərbaycan gəncliyində özünə, öz gücünə, istedadına inam hissi artıb
Cəmiyyət02.02.2026 - 00:462931Gənc kadrların irəli çəkilməsi siyasətinin təcəssümü “Yüksəliş” müsabiqəsi
Siyasət02.02.2026 - 00:332428Dövlətin gənclər siyasəti hər zaman prioritet məsələ kimi Ulu Öndər Heydər Əliyevin xüsusi diqqət və nəzarətində olmuşdur